Založ si blog

Vážení poslanci a poslankyne NRSR, neberte ľuďom právo rozhodovať o ich životoch!

Nasleduje list, ktorý som dnes 9. júla 2020 poslal predsedovi vlády SR a stranám OĽaNO, SaS, Za ľudí a Smer SD. Na hnutie Sme Rodina nie je zverejnený kontakt pre verejnosť – asi sme im boli dobrí iba pred voľbami.

 

Vážení páni poslanci a poslankyne. Prečo chcete obmedziť základné ľudské právo, to jest právo ľudí na život?

Vážení páni poslanci a poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky. To, o čom rokujete v týchto dňoch, vo mne vyvoláva hrôzu. Vy chcete rozhodovať o životoch ešte nenarodených detí. Ako sa opovažujete prisvojovať si právo, ktoré podľa mňa prináleží iba rodičom. Tvrdíte nám, že žijeme v demokracii, a že každý má právo na vlastný názor. Ale vy chcete ideológiu, ktorej síce verí väčšina občanov nášho štátu, násilím nanútiť všetkým ľuďom, aj neveriacim (a som presvedčený, že medzi ženami, ktoré podstúpili interrupciu, bolo aj veľa veriacich). Obdobie, keď jedna skupina ľudí chcela nanútiť svoju ideológiu všetkým občanom, dnes nazývame totalitou a jej pád pred 30 rokmi sme oslavovali.

Jeden môj článok, v ktorom som písal o samovraždách a dobrovoľných eutanáziách, kde som vyjadril svoj názor, že každý človek by mal mať právo na vlastnú smrť, tak ako má právo na vlastný život, som dal prečítať a spripomienkovať jednému môjmu kamarátovi, ktorý je hlboko veriaci katolík. Kamarát mi odpísal, že človek nemá právo zobrať si život, pretože si ho nedal. Z toho mi logicky vyplýva, že rodičia, ktorí dali život svojmu dieťaťu, majú právo o jeho živote rozhodovať. Žena, matka by teda mala mať právo rozhodovať o živote svojho nenarodeného dieťaťa a ak ho nemôže vychovať, alebo si ho neželá, podstúpiť umelé prerušenie tehotenstva. Toto by malo byť výhradné právo matky nenarodeného dieťaťa, s tým, že matka môže pri svojom rozhodovaní zohľadniť názory a postoje otca dieťaťa, prípadne iných príbuzných. Akým právom chcete toto právo uzurpovať pre štát?

Za najvážnejší dôvod na umelé prerušenie tehotenstva pokladám stav, kedy sa predpokladá, že dieťa sa narodí ťažko postihnuté. V televízii často ukazujú príklady takýchto ťažko postihnutých detí. Takéto deti si vyžadujú celodennú starostlivosť, nesmiernu trpezlivosť a obetavosť matky, prípadne oboch rodičov. Nie každý to však dokáže. Mnohé takéto prípady končia tak, že otec opustí rodinu a celá starostlivosť o ťažko choré dieťa zostane na matke. Nebolo by lepšie, keby sa takéto dieťa vôbec nenarodilo? Po interrupcii poškodeného plodu môžu rodičia splodiť ďalšie dieťa, ktoré možno bude úplne zdravé. V televízii často ukazujú také prípady, kedy je v rodine jedno dieťa ťažko postihnuté a druhé je zdravé. Ja by som išiel ešte ďalej a povolil eutanáziu (zabitie z milosti) ťažko postihnutých detí do 2 rokov života. (Niektoré choroby sa prejavia až po 1. roku života a okolo 3 rokov sa začína  utvárať vedomie dieťaťa – moje prvé spomienky sú z tohto obdobia, predtým si nič nepamätám.) Samozrejme bolo by to len na želanie rodičov a odporúčanie lekárov. Ohľadom nezodpovedných otcov, ktorí opustia svoju partnerku s ťažko postihnutým dieťaťom, navrhujem takýmto otcom predpísať také výživné, že by im zostalo len životné minimum alebo maximálne polovica z ich príjmu (len za predpokladu že by rodičia mali právo na eutanáziu svojho ťažko postihnutého dieťaťa).

Páni poslanci a poslankyne. To, že okrem obmedzovania interrupcií chcete zakázať aj reklamu na antikoncepciu, je pre mňa už úplne nepochopiteľné, a myslím si, že pre všetkých normálnych ľudí tiež. Ste až tak strašne sadistickí a zlomyseľní? To naozaj chcete, aby sa rodilo čo najviac nechcených detí. Veď práve zodpovedné používanie antikoncepcie môže predchádzať interrupciám.

 

V Bratislave 9. 7. 2020                  Ondrej Brezina

 

P.S.  Tento list uverejním na internete.

 

Doplnené 13, 7. 2020:

  1. Prekvapilo ma hodnotenie čitateľov tohoto blogu. Čakal som že tento môj blog vyvolá zúrivý odpor, najmä to, že navrhujem eutanáziu  (zabíjanie) detí do dvoch rokov.
  2. Nemilo ma prekvapil nízky záujem o tento blog.

Rozčuľujú ma ľudia, ktorí majú rúškom zakryté ústa ale nemajú zakrytý nos.

28.05.2020

Takýchto ľudí považujem za bezcharakterných primitívov, ktorý nemajú dostatok odvahy na to, aby rúško nemali vôbec, ale zároveň sú natoľko bezohľadní k svojmu okoliu aj k sebe, že rúško majú v polohe, v ktorej pred vírusmi nechráni rovnako, ako keby ho vôbec nemali. Bohužiaľ, takýchto ľudí vídavam aj v autobusoch a v električkách, dokonca som niekoľkých [...]

Slovenskí jazykovedci zosmiešňujú slovenský jazyk a robia ho menej zrozumiteľným

25.05.2020

Nasleduje list, ktorý som 22. mája 2020 podal v podateľni Ministerstva kultúry Slovenskej republiky: Ministerka kultúry Slovenskej republiky Mgr. Natália Milanová Námestie SNP 33 81101 Bratislava Vec: Sťažnosť na slovenských jazykovedcov a na pracovníkov rozhlasu a televízie za to, že zosmiešňujú slovenský jazyk a robia ho ťažšie zrozumiteľným [...]

Slováci a Slovenky, prečo si nevážite svoj materinský jazyk?

27.04.2020

Jazyk je to hlavné, čo nás ľudí odlišuje od zvierat. Jazyk nám umožňuje organizovať spoločnosť a prácu (vydávať a poslúchať príkazy), odovzdávať si poznatky z pokolenia na pokolenie (v knihách a v počítačoch sú prostredníctvom jazyka zapísané všetky doterajšie poznatky ľudstva), vyjadrovať city a podobne. Slovenský jazyk – Slovenčina je to hlavné, [...]

Vírus / Covid-19 / Laborátórium / Test /

Pribudlo desať prípadov Covidu-19, urobili 766 testov

03.08.2020 09:42

Celkový počet pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19 sa tak zvýšil na 2354.

Hejce, letecké nešťastie

Čo spôsobilo leteckú tragédiu v Hejcoch?

03.08.2020 07:00

Podľa expertov nezanedbateľnú rolu mohla zohrať tzv. Kraftova ilúzia "čiernej diery". "Ak posádka podľahne tejto ilúzii, môže reagovať predčasným klesaním".

koronavírus, Čína

ONLINE: Vírus dobyl ďalšiu métu, nakazených je 18 miliónov

03.08.2020 06:00, aktualizované: 09:37

Počet ľudí infikovaných koronavírusom rýchlo narastá, polovica z nich je v USA, Latinskej Amerike a karibskej oblasti.

Virus Outbreak Rationing Vaccines

Vakcína: záchrana aj geopolitická zbraň

03.08.2020 06:00

Bohaté vládne kontrakty, vedci a špióni. Hľadanie vakcíny proti chorobe COVID-19 je boj o záchranu ľudí, ale sú to aj geopolitické preteky.

Ondrej Brezina

Moje názory a postrehy

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 11646x
Priemerná čítanosť článkov: 2912x

Autor blogu

Kategórie